PROJEKT ,,POMORSKIE ŻAGLE WIEDZY”

PROJEKT ,,POMORSKIE ŻAGLE WIEDZY”

W ramach realizacji projektu „Pomorskie Żagle Wiedzy” uczniowie klasy III wybrali się na wycieczkę do Muzeum Wisły w Tczewie.
Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie Muzeum Wisły, zapoznanie się z historią osadnictwa wzdłuż rzeki Wisły, poznanie najważniejszych zagadnień związanych z żeglugą wiślaną XIX i XX wieku, obejrzenie wystawy narzędzi, przedmiotów codziennego użytku używanych przez Słowian oraz poznanie budowy różnych statków pływających na morzu, rzece, jeziorze i sposóbw ich konserwacji. Kolejnym punktem wyjazdu był udział w warsztatach plastycznych, podczas których dzieci malowały statki na szkle.
Na zakończenie udaliśmy się na pyszne lody i desery.🍦🍧🍨
red. wych. kl.III Joanna Gołąbek
Comments are closed.

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszej strony internetowej, bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.

Skip to content