POZNAJ POLSKĘ wycieczka do Gdańska i Gdyni

POZNAJ POLSKĘ wycieczka do Gdańska i Gdyni

Dnia 26 kwietnia 2022 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w jednodniowej edukacyjnej wycieczce do Gdyni, która została dofinansowana z programu „Poznaj Polskę”, którego beneficjentem została Gmina Pszczółki.
Pan Dyrektor wystąpił z wnioskiem do organu prowadzącego o udział szkoły w tym przedsięwzięciu i szkoła otrzymała 80% dofinansowania do wycieczki. Celem wycieczki było poznanie dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki w ramach programu „Poznaj Polskę”. Po przyjeździe do Gdańska czekał na nas przewodnik. Naszą wędrówkę po mieście zaczęliśmy od spaceru Drogą Królewską, podczas którego przewodnik pokazał nam najistotniejsze symbole miasta takie jak Brama Wyżynna, Katownia, Złota Brama, Dom Uphagena, Ratusz Głównego Miasta, Długi Targ z symbolem miasta Fontanną Neptuna, Dwór Artusa oraz długie Pobrzeże z Żurawiem – najstarszym zachowanym dźwigiem portowym w Europie. Następnie pojechaliśmy do Gdyni na Molo Południowe.
Kolejnym punktem wycieczki było wejście na Dar Młodzieży- trzymasztowy polski żaglowiec szkolny. Obecnie statek-muzeum, cumujący przy gdyńskim Nabrzeżu Pomorskim, jest jednym z najważniejszych zabytków polskiego dziedzictwa morskiego ubiegłego wieku. Imponująca sylwetka żaglowca stanowi element na stałe wpisany w miejski krajobraz Gdyni, zaś wejście na główny pokład i do wnętrz statku pozwala poznać z bliska warunki życia i pracy polskich marynarzy i kadry oficerskiej. Po zwiedzeniu żaglowca dzieci miały możliowość zakupienia pamiątek.
Następnie udaliśmy się na obiad do restauracji Eureka. Ostatnim punktem naszego wyjazdu była wizyta w Centrum Nauki Experyment, które jest edukacyjną instytucją popularyzującą naukę w formie interaktywnych instalacji i wystaw. Uczniowie obejrzeli 5 ciekawych wystaw- Akcja człowiek, Drzewo życia, Niewidoczne siły, Kierunek zdrowie oraz Hydroświat. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.
red. Joanna Gołąbek
Comments are closed.

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszej strony internetowej, bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.

Skip to content