JESTEŚMY EKO

22 kwietnia w Oddziale Przedszkolnym obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Data ta, co roku, przypomina nam, że musimy dbać o naszą planetę codziennie, a nie od święta.
Dlatego dzieci z naszej zeróweczki nauczyły się segregować odpady i poznały pojęcie ,,recyklingu”. Rozmawialiśmy również o innych sposobach ochrony środowiska, jak między innymi: oszczędzanie energii elektrycznej, wody, unikanie plastikowych opakowań i torebek jednorazowego użytku oraz robienie przemyślanych zakupów. Takie proekologiczne wychowywanie dzieci od ich najmłodszych lat, nie tylko w szkole, ale przede wszystkim w domach rodzinnych jest niezbędne dla naszego dobra.
red. Sylwia Muchowska

.