CIEKAWI GOŚCIE W KLASIE 1

Realizacja drugiego modułu międzynarodowego projektu pn. Czytam z klasą – lekturki spod chmurki, podczas której omawialiśmy lekturę pt.,, Jak Wojtek został strażakiem”, była okazją do zaproszenia ciekawych gości.
Pani Anna i pan Krzysztof na co dzień pełnią służbę w Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Pani Anna jest Dyżurnym Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Gdańsku, a Pan Krzysztof Strażakiem. Podczas spotkania nasi goście opowiedzieli nam o swojej pracy, zgłębiając jej tajniki, a także odpowiedzieli na pytania uczniów. Nie obyło się bez prezentacji stroju strażaka. Pani Anna i pan Krzysztof przypomnieli dzieciom o zasadach, którymi należy kierować się podczas wzywania pierwszej pomocy. Podczas spotkania uczniowie wypełnili karty pracy i otrzymali odblaskowe opaski. Na zakończenie pan Dyrektor podziękował za spotkanie naszym Gościom.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za spotkanie oraz przekazaną wiedzę naszym uczniom.

red. Jolanta Hinca, wych. kl. 1