WYCIECZKA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO DO HEWELIANUM W GDAŃSKU

Na początku mieliśmy warsztaty pt. Misja na Marsa. Na warsztatach dzieci dowiedziały się:
czego potrzeba, by dostać się na Marsa. Co musi posiadać rakieta, by taka podróż była możliwa.
Dzieci próbowały same zbudować pojazd kosmiczny. Po warsztatach była na wystawa pt. Podróż dookoła świata. W Hevelianum taka podróż jest możliwa. Siedem kontynentów zmieściło się na dwóch kondygnacjach dawnych koszar schronowych. Poznaliśmy zwyczaje oraz zjawiska charakterystyczne dla wszystkich kontynentów. A na koniec był wiosenny spacer po Górze Gradowej.

red. Dorota Zyszczak wych. oddziału przedszkolnego