DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

21 marca uczniowie naszej szkoły obchodzili DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI.

Dzieci dowiedziały się dlaczego właśnie pierwszego dnia wiosny mówimy o ZESPOLE DOWNA, solidaryzujemy się z ludźmi dotkniętymi tym schorzeniem genetycznym i uczymy tolerancji względem nich. Pomógł nam w tym film o skarpetce Fredzi. Wyrazem naszej akceptacji dla ,,inności”, było założenie skarpetek pochodzących z różnych par. Bawiliśmy się również w odkodowywania kolorowych skarpetek, przy tej okazji uczniowie z klas 0, I, II i III powtórzyli sobie ortografię oraz dodawanie i odejmowanie.

red. Bibliotekarz- Sylwia Muchowska