BOHATER ON w naszej szkole

Bohater ON – włącz historię!
to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Uczniowie klas 1-3 już kolejny raz wzięli w niej udział.
W listopadzie zostały podjęte działania mające na celu promowanie patriotycznych postaw tożsamości narodowej, a także tworzenie wspólnoty pamiętającej o historii naszego kraju i jego bohaterach.
Uczniowie obejrzeli przedstawienie dla najmłodszych oparte na relacji dziadek – wnuczka, które w prosty sposób wyjaśniło dzieciom czym jest bohaterstwo, czyn patriotyczny i co zrobić, by móc się nazwać patriotą. Obejrzeli biogramy Powstańców, a także wysłuchali ich krótkich wspomnień związanych z Powstaniem Warszawskim.
Podczas realizacji projektu nie zabrakło także pouczających pogadanek, które były okazją do zadumy.
Były to niezapomniane lekcje historii.

red. Jolanta Hinca – szkolny koordynator akcji