CZYTAM Z KLASĄ – LEKTURKI SPOD CHMURKI, MIĘDZYNARODOWY PROJEKT W KLASIE 1

Klasa 1 bierze udział w MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM ,,CZYTAM Z KLASĄ -LEKTURKI SPOD CHMURKI”. Projekt promuje rozwój czytelnictwa. Tegoroczna edycja pod kryptonimem POZNAJEMY ZAWODY świetnie wplata się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022.

Uczniowie tuż przed feriami ukończyli realizację pierwszego modułu. W klasie przeczytaliśmy książkę pt. ,,Afryka Kazika”. Do lektury uczniowie wykonali szereg zadań. Uzupełnili też lekturniki i wykonali zakładki do książek. Zapoznali się też z Chmurką Tosią, która towarzyszy im podczas realizacji projektu. Wspólne czytanie sprawiło im wiele przyjemności. Podczas omawiania lektury, rozmawialiśmy o tym, jak bardzo ważne jest czytanie. Dzieci, które lubią czytać dla przyjemności z dużą swobodą piszą wypracowania, są kreatywne, tolerancyjne, pięknie wypowiadają się, posiadają dużą wiedzę o otaczającym świecie. Ponadto czytanie pobudza wyobraźnię, której pierwszakom nie brakuje .
Po feriach rozpoczynamy przygodę z drugim modułem! Nie możemy się doczekać…

red. Jolanta Hinca – wych. kl. 1