WYCIECZKA DO TORUNIA W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU POZNAJ POLSKĘ

WYCIECZKA DO TORUNIA W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU POZNAJ POLSKĘ

Dnia 9 grudnia 2021roku uczniowie klasy I i III uczestniczyli w jednodniowej edukacyjnej wycieczce do Torunia, która została dofinansowan z programu „Poznaj Polskę”, którego beneficjentem została Gmina Pszczółki.
Na początku roku szkolnego 2021/2022 Pan Dyrektor wystąpił z wnioskiem do organu prowadzącego o udział szkoły w tym przedsięwzięciu i szkoła otrzymała 80% dofinansowania do wycieczki. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z historią odkryć i życiem Mikołaja Kopernika. Naszą wędrówkę po mieście zaczęliśmy od zwiedzania średniowiecznych murów obronnych i najciekawszego ich fragmentu-Krzywej Wieży. Następnym punktem wycieczki było Planetarium, w którym uczniowie obejrzeli film pt.: „Wirująca Ziemia”. Przedstawiono w nim podstawowe informacje związane z ruchem wirowym oraz obiegowym Ziemi: zjawisko dnia i nocy oraz następstwo pór roku. Dowiedzieliśmy się jak zmienia się wygląd nieba i układ gwiazdozbiorów w ciągu roku, jaką rolę pełni Gwiazda Polarna oraz skąd biorą się fazy Księżyca. Po skończonym seansie udaliśmy się do Muzeum-Domu Mikołaja Kopernika.
Dom Mikołaja Kopernika jest interaktywnym muzeum, które opowiada nie tylko historię życia astronoma i jego rodziny, ale również porusza kwestie m.in. życia w średniowiecznym Toruniu, związane z kosmosem, rozwojem nauki, odkryciami geograficznymi czy dążeniem ludzi do wiedzy.
Po zakończeniu zwiedzania dzieci miały możliowość zakupienia pamiątek i toruńskich pierników.
Na koniec udaliśmy się na obiad do bistro Katarzynka i zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
 
red. Joanna Gołąbek
Comments are closed.

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszej strony internetowej, bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.

Skip to content