WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Wizyta świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Uczą się wierszyków i piosenek, wykonują prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Lubią te przygotowania. Mimo że zajmują im wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.
Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień – 6 grudnia.
Wszystkie dzieci tego dnia z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszej szkoły i zaczął odwiedzać dzieci w klasach. Mikołaj chętnie rozmawiał z naszymi uczniami. Wręczając prezenty nie szczędził ciepłych słów pod adresem dzieci. Uczniowie robili sobie z Mikołajem wspólne pamiątkowe zdjęcia. Mikołaj życzył dzieciom wiele radości i dużo dobrych ocen. Jeżeli będą grzeczni – to za rok znowu pojawi się w naszej szkole.
Mikołajowi w przygotowaniu prezentów pomogła pani Krystyna Narożnik wraz Radą Sołecką, rodzice uczniów oraz Pan Jan Guszkowski sołtys Skowarcza, na którego zawsze możemy liczyć.

red. Jolanta Hinca