DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzisiaj uczniowie zaprosili do naszej szkoły swoje ukochane misie i inne maskotki, które towarzyszą im w troskach i radościach dnia codziennego. Był to wyjątkowy dzień, ponieważ towarzyszyły one naszym dzieciom z klas 0-3 podczas nauki, zabawy i spotkania z Misiem Paddingtonem na zajęciach bibliotecznych.
Dzieci poznały historię powstania pierwszej maskotki- misia, przypomniały sobie najpopularniejszych misiowych bohaterów książek i bajek oraz miały okazję wysłuchać fragmentu książki ,,Miś zwany Paddingtonem” (Michael Bond).
Na koniec wszyscy wykonali dla swoich maskotek szykowne kapelusze, jak się okazało niełatwą sztuką origami. Dziękuję wszystkim nauczycielom za współpracę i mam nadzieję, że była to dla nas wszystkich jakaś odskocznia od szarości dnia codziennego.

red. S. Muchowska