DZIEŃ DRZEWA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

W dniach 11 i 12 października dzieci z Oddziału Przedszkolnego odbyły swoje pierwsze lekcje biblioteczne o tematyce ekologicznej.
Z jednodniowym opóźnieniem obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa, który ma nam przypominać o ochronie drzew i dbaniu o otaczające nas środowisko naturalne.
Przy tej okazji dzieci dowiedziały się jakie mamy rodzaje i gatunki drzew, jakie przynoszą nam jesienne dary oraz o ich pożytecznej roli w życiu człowieka i zwierząt. Przeczytaliśmy również książeczki: ,,Drzewo dla sowy” i ,,W Przystani Elfów” oraz wykonaliśmy duże drzewo z jesiennymi liśćmi, w którym, jak się okazało, zamieszkały ,,sówki-mądre główki z zerówki”. Na koniec każde dziecko wykonało swoje, jak na tę porę roku przystało, bajecznie kolorowe drzewko.
red. Sylwia Muchowska