SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dnia 29 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z sierżantem sztabowym Adamem Szulcem- policjantem z Pszczółek. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas O-III.
Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę oraz prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasz gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci wykonywały karty pracy, odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. W nagrodę za aktywny udział dzieci mogły obejrzeć radiowóz policyjny.

red. Joanna Gołąbek